Na tohle se určitě podívejte: 10+1 nejlepších filmů roku 2015

Na tohle se určitě podívejte: 10+1 nejlepších filmů roku 2015

Na tohle se určitě podívejte: 10+1 nejlepších filmů roku 2015

Milujete filmy stejně jako my? V tom případě byste rozhodně měli zhlédnout celou tuhle desítku - je to totiž to nejlepší, co jsme v roce 2015 v našich kinech mohli vidět. Dobrých kousků je určitě mnohem více, ale toto je náš výběr. 

Šílený Max: Zběsilá cesta

Akční film se vším všudy - od super post-apo příběhu až po skvostnou hrdinku Furiosu s tváří Charlize Theron. Smrtící tempo, které za celé dvě hodiny nepoleví, nás přikovalo do sedaček.

V hlavě

Už už jsme si mysleli, že lesk a sláva Pixaru jsou ty tam. Pak ale přišel nápaditý animák V hlavě o tom, co se odehrává uvnitř mysli puberťáka, a ukázal, že tahle společnost ještě není úplně marná.

Birdman

Černá komedie Alejandra Gonzáleze Iñarritu je comebackem pro fiktivní hlavní postavu, herce Riggana Thomsona a zároveň pro jejího představitele, Michaela Keatona. Podle nás trochu nedoceněný, podařený film.

Whiplash

Hudební drama, které vám urve ušní bubínky a vytrhne oči z důlků. V hlavních rolích jazzového bubeníka a jeho nemilosrdného mentora září Miles Teller a J. K. Simmons.

Píseň moře

Další animovaný film, tentokrát původem z Irska a od mnohem menší ryby, než je Pixar - není ale o nic horší, spíše naopak. Nádherný příběh ze světa bájných Keltů v kombinaci s krásnou animací vás chytí za srdce. A budou i slzičky.

Pořád jsem to já

Uznáváme, že drama o ženě se začínajícím Alzheimerem neosloví úplně každého. Pokud vás ale baví snímky o malých lidských dramatech, tohle je přesně pro vás. Největším trumfem je Julianne Moore v hlavní roli.

Mládí

I když nejceněnějším Sorrentinovým filmem za poslední roky je Velká nádhera, máme dva důvody, proč v seznamu není. Zaprvé je z roku 2013, a zadruhé, a to především, nás mnohem víc bavilo bilancující Mládí s Michaelem Cainem a Harveyem Keitelem.

Hvězdné války

Dobrá, možná to nebyl nejlepší film roku, rozhodně to ale byla největší filmová událost. Tady se v redakci v názorech přeci jen rozcházíme - více o tom, jak se nám Epizoda VII líbila

Kobry a užovky

A teď něco z českého rybníčku. Tím asi vůbec nejlepším počinem jsou Prušinovského Kobry a užovky se zářícími bratry Hádkovými. Autentické drama s chytrým scénářem a atmosférou si zaručeně užijete.

Ztraceni v Mnichově

Hned za „hadím“ snímkem je pro nás nový film Petra Zelenky. Co se ze začátku tváří jako pěkná blbina je ve finále chytrá a doopravdy zábavná komedie. A na ten Mnichov nakonec přeci jen taky dojde.

Divoká karta: Zmrtvýchvstání

Před týdnem na internet uniklo několik zbrusu nových filmů v čele se dobrodružný western Revenant: Zmrtvýchvstání o již zmiňovaného Iñarritu s Leonardem DiCapriem. Premiéra u nás je 14. ledna a řekneme vám jediné - rozhodně si na to zajděte.